VÝUKA

Kytarová škola Miloše Makovského (výuka hry na elektrickou kytaru)

Znám spoustu lidí, kteří učí hrát na elektrickou kytaru, ale jen mizivé procento z nich umí opravdu něco naučit. Hlavním důvodem je to, že sami od někoho něco odkoukali či odposlouchali, ale vlastně neví, proč se to či ono hraje právě tak a ne jinak, nebo že se něco dá zahrát jiným způsobem.

Člověk nemusí být virtuózem, aby mohl učit, ale musí toho poměrně dost vědět a hlavně umět to předat a chtít něco naučit. Já sám jsem se učil dost dlouho učit a k praktické výuce jsem se odhodlal až ve vyšším věku.

Osobně bych byl velice rád, kdybych měl žáky, kterými bych se mohl chlubit, a některými opravdu mohu.

Pokud chcete hrát na kytaru a být jedním z tisíce kytaristů ……..dobře. Ale pokud chcete být opravdovou kytarovou osobností, ozvěte se.

Nově výuka hry na elektrickou kytaru ve Velkém Meziříčí. Neváhejte 🙂

Potkal jsem za svůj život hodně kytaristů, kteří napodobují více či méně úspěšně své vzory, ale když mají zahrát leckdy jednoduché motivy, nevědí si s tím rady. Chybí jim totiž základy – základní univerzální techniky a způsob myšlení (v tomto případě tomu říkám kytarové myšlení).

Můj názor na kytarové školy

Ve spoustě kytarových škol nejsou vysvětleny ty zásadní, nejdůležitější věci. Dokonce jsem ve výuce některých našel chyby. Není problém napsat stovky cvičení, ale vysvětlit základy techniky, podstatu hudby, funkci a možnosti nástroje a jejich využití dle vlastní fantazie – to je mým cílem.

Jak učím já

Po zvládnutí základní techniky pravé a levé ruky vyučuji běžné základní techniky, mezi které patří též tlumící techniky, speciální a kombinované techniky, modulární (stavebnicový) systém cvičení, kdy se žák učí sestavovat sám různé rytmické a melodické postupy a hudební motivy na základě daných modelů nebo modelů, které si sám vytvoří.

Sám jsem si prošel tím, o čem zde píšu, a věřte mi, že nejhorší je, když nemáte toho správného učitele nebo ty správné informace hned zpočátku své hráčské éry.

Co Miloš říká o své kytarové škole

Rozhovor s Davidem Březinou

OSNOVY KE STAŽENÍ

GRAFICKÝ PŘEHLED STUPNIC

TABULATURA NOTY + UKÁZKY

MELODICKÉ MINISEKVENCE SE ZMĚNAMI RYTMU PŘI RYCHLÉM OBOURUČNÍM HRANÍ