TAXI

Skupinu založil Miloš Makovský na jaře roku 1986.

Na tehdejší rockové scéně jej zaujal bubeník Miroslav Kern a především výborný klávesista a zpěvák Borek Nedorost (oba v té době hráli se skupinou Dogma art). V první fázi zkoušela kapela pouze v tomto obsazení, později ještě zaujal post baskytaristy Zdeněk Němeček a zpěvákem se stal Miloš Hudec.

Skupina hrála výhradně vlastní tvorbu z pera Miloše Makovského. Dvorním textařem se stal Josef Drgáč.

V tehdejší netolerantní době, kdy byl preferován metal, nová vlna či underground, se kapela velice těžko prosazovala a byla ceněna spíše muzikanty a hudebními fajnšmekry. Jedním z nich byl i nestor českého rocku Petr Janda, který pozval kapelu do svého studia Propast k nahrávání pro svůj projekt Rockmapa. Mezitím se ještě pozměnilo složení kapely. Přišel zpěvák Jiří Zonyga a na basovém postu se vystřídali Zdeněk Smetana a později Jiří Navrátil.

Taxi 1987
Taxi
Taxi
Taxi

Následovalo několik nahrávek v Brněnském rozhlase a v roce 1989 studio B (televizní hudební pořad). O rok později dostala skupina smlouvu na LP od vydavatelství Reset. Nahrávání se uskutečnilo ve studiu Citron s ještě jednou změnou v sestavě, a to s baskytaristou Daliborem Dunovským. LP TAXI však nevyšlo, neboť vydavatelství záhy zkrachovalo. Navíc v té době se již pozvolna začínaly projevovat problémy s Milošovou rukou, což byl i důvod zániku kapely v roce 1991.

Deska nakonec vyšla v r. 2008 (FT Records) ve formě CD, obohacená o instrumentální skladby Miloše Makovského. U této příležitosti se skupina sešla a odehrála šňůru koncertů. Na kytarovém postu se objevil talentovaný kytarista David Kousal, který nahradil Miloše, a později ještě Jiřího Zonygu nahradil Vilém Majtner.