NEOPAK

Neopak – projekt, který vznikl v roce 2008 zcela spontánně, v návaznosti na CD NEOPAK, v době, kdy Miloš už více jak 20 let veřejně nevystupoval a ani nic takového neplánoval vzhledem k problémům s levou rukou.

Hudebník, producent a majitel vydavatelství FT Records, Pavel Kopřiva byl iniciátorem vzniku CD a později i skupiny Neopak.
Pavel se velice nadchnul nahrávkami Miloše a rozhodl se vydat CD NEOPAK a později se mu podařilo dotlačit Miloše i k živému hraní.

Miloš musel veškerou hru přizpůsobit svému handicapu, a tudíž nemohl hrát skladby z dřívějšího období, kdy měl ještě ruku v pořádku.

V první sestavě kapely byl kromě Miloše kytarista Petr Hála (Milošův žák), baskytarista Jan Gregar a bubeník Petr Bříza. Kapela se od počátku potýkala s mediálním nezájmem, vzhledem k příliš osobité tvorbě, která nezapadá do hudebních škatulek. Tento stav trvá dodnes a navíc i personálně se kapela dost obměňuje, neboť jen málo muzikantů dosahuje požadované úrovně a je ochotných dělat takto náročnou hudbu. Navíc tato hudba je určena pro vyzrálé, citlivé a náročné publikum s vytříbeným vkusem, což není v ČR zrovna dostatkový sortiment.

Nyní je činnost kapely pozastavena, neboť Milošova ruka se dost zhoršila…..

skupina NEOPAK

Současná sestava:
Miloš Makovský – kytara
Borek Nedorost – klávesové nástroj, zpěv
Daniel Polák – kytara
Ondřej Pudich – basová kytara